Zabiegi medycyny estetycznej

0
261
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się świeżo niezwykle modnym nurtem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi doprowadziło, że powstaje więcej gabinetów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny stają się zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dziś już nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie pozwolić na wizualne poprawki. Bogactwo takich zabiegów na dodatek jest szeroka. Są jednak takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych wprost w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą wniknąć związki czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na dostarczaniu do wewnątrz skory substancji aktywnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany z użyciem igły; bazuje na wprowadzeniu związków2 czynnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie zwana również mikro peelingiem. To zabieg automatycznego złuszczania naskórka z pomocą dokładnie prowadzonego fali mikrokryształów. Jest to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a uzupełniająco stymuluje produkcję kolagenu. Przez co usprawnia pozbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Zabieg ten sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a ponadto dla alergików (w trakcie zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna metoda; tlen ekstra zwęża naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i wstrzymuje rozrost bakterii; stąd też sposób ten można wybierać przy zaognionym trądziku, jak również w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces opiera się na powiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego wyniku. Jest to prosty zabieg, zajmujący najczęściej dodając sondaż wstępny z zainteresowanym od niecałej godziny do godziny. Wyniki występują od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Mechanizm funkcjonowania botoksu dostrzegły w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki powstają z silnej pracy mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. Gdy dostarczony będzie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a co za tym idzie nie powstaną zmarszczki. Efekt jest zauważalny przez ok. 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu można również odbudować włosy.

Liposukcja

To zabieg odsysania dodatkowego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią aby zminimalizować liczbę komórek tłuszczowych, Mimo to nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości wymagana jest zarówno lipektomia (zlikwidowanie naddatku rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here