Remmers – impregnat do drewna i olej do tarasów

0
260
Remmers - impregnat do drewna i olej do tarasów

Drewno zaliczane jest do materiałów budowlanych, które wymagają szczególnej uwagi w przypadku, gdy chcemy zachować ich walory estetyczne oraz wytrzymałościowe przez długie lata. Jeśli planujesz zabezpieczyć drewniane elementy tarasu, meble ogrodowe lub schody, sprawdź jaki impregnat do drewna będzie dobrym wyborem.

Drewno to niezwykle popularny materiał, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Możemy je wykorzystać o budowy domu, tarasu, altany, blatów kuchennych, podłogi czy schodów. Niezależnie od tego, gdzie chcemy je wykorzystać, powinniśmy zadbać o stworzenie odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, która pozwoli zachować piękny wygląd na wiele lat. W zależności od rodzaju drewna i miejsca, w jakim chcemy je zastosować, musimy uwzględnić działanie czynników zewnętrznych takich jak zmiana temperatury, wilgotność powietrza, działanie szkodników, promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne w wyniku intensywnej eksploatacji czy możliwość zabrudzenia lub przebarwienia.

Impregnat do drewna Remmers

Impregnat do drewna ma jedno podstawowe zadanie, jakim jest zabezpieczenie drewnianej konstrukcji przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jednak nie każdy impregnat jest sobie równy i gwarantuje nam tak kompleksową ochronę. Sam impregnat ma przede wszystkim wniknąć jak najgłębiej w strukturę drewna i zabezpieczyć ją przed wchłanianiem wilgoci oraz rozwojem grzybów i pleśni. To właśnie możliwość przenikania zewnętrznej struktury drewna i wnikanie głęboko w jego strukturę sprawia, że impregnat do drewna jest tak chętnie wybieranym produktem. Obecnie sam impregnat to zdecydowanie za mało, dlatego też producent środków do ochrony i konserwacji drewna Remmers stworzył w swojej ofercie produkt, który zapewnia trzypoziomową warstwę ochronną klasy premium. Tym produktem jest oczywiście HK-Lasur, który łączy w sobie najlepsze cechy impregnatu, powłoki gruntującej i lazury do drewna. Impregnat HK-Lasur 3w1 jest dedykowany do drewna stosowanego na zewnątrz, które nie ma kontaktu z gruntem. Bardzo dobrze sprawdza się w zabezpieczeniu elementów zarówno stabilnych, jak i niestabilnych wymiarowo.

Lazura do drewna HK-Lasur

Impregnat lazurujący HK-Lasur 3w1 od Remmers to powłoka gruntująca, impregnat i lazura w jednym, która zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. Sama powłoka ochronna tworzy doskonałą barierę przed wsiąkaniem wilgoci z zewnątrz, jednak pozwala drewnu oddychać. Dodatkowo HK-Lasur zawiera podwyższony poziom fazy stałej składników, które zabezpieczają drewno przed żerem os. Oprócz ochrony przed owadami lazura chroni drewno przed sinizną, glonami i pleśnią. Lazura do drewna HK-Lasur wyróżnia się na tle innych produktów wysoką jakością i trwałością powłoki ochronnej, co czyni ten produkt jednym z najchętniej wybieranych przez osoby, które chcą zabezpieczyć drewno na zewnątrz budynku.

Olej do tarasów Remmers

Drewniany taras i meble ogrodowe są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, duże wahania temperatury, wilgoć, zabrudzenia, owady, pleśń, grzyby czy uszkodzenia mechaniczne. To wszystko sprawia, że powinniśmy podchodzić ze szczególną uwagą do zabezpieczenia drewnianych mebli ogrodowych czy tarasu. Bardzo dobrym wyborem jest tu olej do tarasów Pflege-Öl od Remmers. Olej doskonale sprawdza się do zabezpieczenia drewna stosowanego wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Podobnie jak HK-Lasur, również sprawdza się przy ochronie elementów drewnianych zachowujących i niezachowujący wymiarów. Z powodzeniem możemy stosować olej Pflege-Öl do drewna tekowego, iroko, dębu, modrzewia czy daglezji. Sam olej działa hydrofobowo, a powstała powłoka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i chroni drewno przed wyschnięciem.

Jeśli szukasz sprawdzonych produktów do ochrony drewna, sprawdź koniecznie sklep internetowy MBKSklep.pl, gdzie jest największy wybór impregnatów, lazur, olejów i lakierów do drewna i betonu od Remmers. W sklepie znajdziesz również wszystko to, co jest potrzebne do pielęgnacji i przygotowania powierzchni przed nałożeniem warstwy ochronnej. MBK Sklep to również miejsce, gdzie otrzymasz pomoc w doborze odpowiedniego produktu, szczegółowe informacje o zakresie stosowania i wskazówki dotyczące sposobów nakładania warstwy ochronnej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here