Jak kupić odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego?

0
435
Jak kupić odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego?

Masz wrażenie, że pokój twojego dziecka wygląda zbyt nudno, smutno i nijako? Jakoś tak się stało, że projektując go i aranżując, koniec końców wypełniłeś go głównie surowymi prostymi meblami, które nijak nie pasują ci do miejsca szalonych zabaw i aktywnego rozwoju? To wszystko można jeszcze zmienić. Wystrój wnętrza pokoju dziecięcego ulegnie całkowitej metamorfozie, o ile tylko zdecydujesz, że zastosujesz w nim jakiś ciekawy dywan. Odpowiednio go jednak wybierz. Rodzice, którzy kupują tego rodzaju dodatki właśnie do pokojów dziecięcych, często niestety popełniają na zakupach kilka poważnych błędów, przez które nie są w stanie pozyskać niczego naprawdę wartościowego.

Błąd nr 1 polega na nieodpowiednim dostosowaniu dywanu do wieku jego przyszłego właściciela i zarazem użytkownika. Mówimy oczywiście o twoim szkrabie! Sam dobrze wiesz, że w zależności od wieku dzieci zupełnie inaczej spędzają swój wolny czas. Kilkulatki są super aktywne. Bez przerwy biegają, skaczą i wariują, dlatego też muszą otaczać się rzeczami trwałymi i mocnymi, których nie będą w stanie samodzielnie zniszczyć. W ich przypadku klasyczny dywan bawełniany to zły wybór. Dużo lepiej postawić na ten akrylowy na którym każdy malec będzie mógł szaleć bez oporu od samego rana do późnego wieczora. Jeżeli jednak nader wszystko podobają ci się klasyczne bawełniane dywany, po prostu uzbrój się w cierpliwość, bo gdy tylko twój maluch podrośnie i wejdzie w wiek dojrzewania, będziesz mógł mu zaproponować właśnie coś takiego.

Kilka słów o dywanach z wełny

A co z wełną? Teoretycznie to bardzo dobry, a wręcz luksusowy materiał. Powstają z niego najbardziej ekskluzywne dywany, które są co prawda najdroższe, ale za to mają kilka wyjątkowych właściwości, jakimi nie mogą się pochwalić produkty wykonywane z innych materiałów. Wełna charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości, bardzo przyjemną strukturą oraz odpornością na zabrudzenia i zaplamienia. Jednocześnie jest niestety dość silnie alergizującym materiałem, który z tego właśnie powodu u dzieci raczej się nie sprawdza. Maluchy zdecydowanie częściej zmagają się z różnego rodzaju uczuleniami i alergiami aniżeli osoby dorosłe. Musisz zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli nie jesteś pewien, czy twoje dziecko nie jest przypadkiem uczulone na różne typy włókien naturalnych, lepiej zaproponuj mu coś wykonanego z włókna syntetycznego.

Teraz, gdy już wiesz mniej więcej, jak kupić porządny i praktyczny dywan do pokoju dziecięcego, koniecznie powinieneś pomyśleć o tym, by pozostałe części domu uzupełnić podobnymi elementami. Umieść je wszędzie tam, gdzie chcesz zyskać lepszy wygląd aranżacji. Dywan w salonie może efektywnie podkreślić jej elegancki charakter, podczas gdy ten łazienkowy zawsze będzie ocieplać chłodne z założenia wnętrze.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here