Mercedes S klasa W221 

0
441
Mercedes s klasa w221 

Mercedes od lat budzi szacunek i respekt wśród ludzi na całym świecie. Dla sporego grona, jest on odzwierciedleniem statusu jego posiadacza i jest bardzo popularny wśród biznesmenów oraz przedsiębiorców. Natomiast sama odmiana w postaci S klasy jest już zupełnie luksusowa i zarezerwowana tylko dla niewielu. Szczególnie najnowsze modele, które są przepełnione rozmaitymi gadżetami oraz funkcjami.

Początki Mercedesa klasy S

Marka Mercedes-Benz produkcję S klasy rozpoczęła już w 1972 roku. Zamysł tej klasy był od początku tylko jeden, a więc stworzenie luksusowego samochodu dla najwyższych i najbogatszych sfer. Pierwszy generacja otrzymała kod fabryczny W116. W najlepszej wersji model ten był wyposażony w silnik o pojemności nie bagatela 6,9l oraz w pneumatyczne zawieszenia, co na tamte czasy gwarantowało niebywały komfort jazdy. Obecnie taka wersja modelu W116 jest wręcz czymś niespotykanym i jest poszukiwana przez największych miłośników marki. Wersja W116 produkowana była tylko i wyłącznie w wersji Sedan oraz wygrała plebiscyt na Europejski Samochód Roku w 1974 roku. Łącznie wyprodukowano prawie 0,5 miliona egzemplarzy tego wozu.

Mercedes klasy S w221

W 2005 roku światło dzienne ujrzała piąta generacja, a więc Mercedes S klasa W221. Ta odmiana była niejako przełomowa i zupełnie inna od jej poprzednika. Stylistyka W221 ma sporo wspólnego z Maybachem, ponieważ to właśnie na nim niejako wzorowali się projektanci tego modelu. Model ukazał się w jedynej wersji nadwozia, jak to z reguły jest w S klasie. Podstawową wersją nadwozia W221 jest oczywiście limuzyna, a na rynku można spotkać również jej przedłużoną wersję Long, przez co samochód jest jeszcze dłuższy, co zwiększa ilość miejsca dla pasażerów z tyłu.

W 2009 roku nastąpiło odmłodzenie wersji mercedesa S klasy W221 i ukazał się model po lift’cie. Mercedes W221 wyposażony został w silniki o mocy od 150 kW (204 KM) do 400 kW (544 KM). Wersja Long wyróżnia się troszkę mocniejszą gamą silników, a maksymalna moc to 463kW (630 KM). Mercedes S klasa W221 produkowany był do roku 2013. Tego samego roku premiery doczekała się już szósta generacja S klasy.
Na rok 2020 zaplanowana jest premiera już siódmej generacji Mercedesa S klasy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here