Który z 4 sposobów zasłaniania okien najbardziej lubisz?

0
528
Który z 4 sposobów zasłaniania okien najbardziej lubisz?

Do zasłaniania okna można zastosować kilka sposobów od stosowania rolet i żaluzji po zasłony lub firany gotowe nowoczesne. Przedstawię każdy z nich, by przybliżyć jego funkcje i cechy.

Roleta w palecie barw

Gdy zamiarem jest założenie rolety na okno, wybór staje się trudny, nie można co jakiś czas zmieniać rolet. Raz założone na okna przez firmę będą już tam wisieć na dobre. Przy tym czyszczenie okien wymaga przynajmniej drobnych zabiegów, by kurz oczyścić z trudno dostępnych zakamarków. Czasem zdarza się, że roleta spadnie, staje się to mniej komfortowe.

Funkcje rolety to zasłonięcie okien przed mocnym słońcem, można ją regulować, podnosić i zaciągać na okno.

Cechy jej to jakość, efektowność, barwność.

Żaluzja i jej rola

Żaluzje to jedna z form zasłaniania okien w domu i kancelarii. I ona jest również w palecie barw, jednak nie ma tu już wzorów, jak w przypadku firan, czy zasłon. One służą do zasłonięcia szyb, a nie całych okien. I, gdy chcemy zerknąć przez okno, to staje się to problematyczne, żaluzja musi zostać co najmniej podciągnięta, by coś ujrzeć. W przypadku zasłon tak nie jest, wystarczy lekko odgiąć ręką materiał i już wiemy, jaka jest pogoda za oknem.

Żaluzje w porównaniu do zasłon nie zawsze ułożą się idealnie, zdarza się, że elementy pozachodzą na siebie, wygląda to nieestetycznie, są w efekcie mało komfortowe. A drobne elementy mogą szybko ulec zniszczeniu, dlatego należy się z nimi bardzo delikatnie obchodzić.

Który z 4 sposobów zasłaniania okien najbardziej lubisz?

Firany gotowe do salonu, z których będziesz dumny

Firany gotowe do salonu to trend, który można śmiało lansować. Wiele korzyści tu się nasuwa, gdy mamy zamiar zmienić coś w swoim domu, albo po prostu wymienić firanki by okna były dobrze zasłonięte, a przy tym wyglądały super.

Ten sposób zakrycia okien umożliwia pełen komfort, łatwe zamontowanie na przelotkach, firany gotowe do salonu nie wymagają zatrudnienia firmy usługowej do ich zamontowania, jak w przypadku rolet, czy żaluzji.

Tkanina, z której zostały zrobione firany nowoczesne gotowe, nie ma chemicznego zapachu, jest przyjazna alergikom, materiał podczas czyszczenia nie puszcza farby, zachowuje swój naturalny kolor na długo.

Firany nowoczesne gotowe, doskonały sposób na zakrycie okien

Nie ważne, na jakim piętrze znajduje się dane mieszkanie, przechodnie o wieczornej porze zauważą wszystko, gdy widzą, co się dzieje w naszym domu, czy jesteśmy w nim, czy jesteśmy w pracy. Dla złodzieja to idealna okazja, by wiedzieć, że jesteśmy w danym momencie w domu. Złodziej ma wszystko podane jak na dłoni. Dlatego firany gotowe do salonu to świetna forma odcięcia się od nieprzyjemnych sytuacji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here