Dom – miejsce dla majsterkowicza

0
262
Dom - miejsce dla majsterkowicza

Walizka z narzędziami to coś, co każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim domu i nie tylko. Często występują drobne awarie, a po co wydawać pieniądze i wzywać mechanika, jak można sobie poradzić z nimi samemu.

Zestaw narzędzi w walizce

W takiej walizce nie powinno zabraknąć szczypców uniwersalnych, śrubokręta, kombinerek, młotka, miary oraz kluczy płaskich. Najlepiej taki zestaw narzędzi ręcznych skompletować samemu, dzięki czemu będziemy mieli wszystkie potrzebne nam artykuły majsterkowicza. Zestawy narzędzi zawierają klucze imbusowe, które są potrzebne, do odkręcania śrubek. Można się również zaopatrzyć w klucz nastawny, który może zastąpić wszystkie klucze narzędzia płaskie. Jeśli chcemy być bardziej profesjonalni, nie może nam zabraknąć poziomicy, piłki do metalu z wymiennymi brzeszczotami i nasadek od 4 mm do 32 mm. Możemy zaopatrzyć się również w inne rodzaje kluczy i narzędzi między innymi narzędzia klucze płaskooczkowe, klucz dynamometryczny, klucze pneumatyczne, udarowe, francuskie,  także narzędzia klucze nasadowe.  Każdy zestaw narzędzi walizka powinien zawierać wyżej wymienione elementy.

Wyposażenie domowego warsztatu

W żadnym domu nie powinno zabraknąć również kompresora. Przydaje się on w życiu codziennym na przykład do pompowania kół, malowania ścian czy do pozbycia się kurzu z trudno dostępnych miejsc. Do standardowych prac remontowych zazwyczaj potrzebne nam będą zaledwie dwa rodzaje wkrętaków. Najlepszym rozwiązaniem okaże się zaopatrzenie we wkrętak wielofunkcyjny z grzechotką i wymiennymi bitami. Zajmuje on niewiele miejsca, stąd można go prosto przechowywać. W domu często potrzebna jest także drabina malarska, żeby łatwo móc zdjąć firankę, wymienić żarówkę lub pomalować sufit. Przydają się również różnego rodzaju wałki oraz pędzle, kuweta malarska, jeśli chcemy sami przeprowadzić drobny remont w postaci pomalowania ściany, okna lub sufitu.

Zestaw kluczy i narzędzi

Sama uwielbiam majsterkować, mam w domu swój własny duży zestaw narzędzi i choć ceny nie zachęcają, warto zaopatrzyć się w taki lepszy, droższy zestaw narzędzi domowych. Te najtańsze kuszą ceną, natomiast ich jakość wykonania nie jest dosadnie dobra, mogą się one ułamać lub zniszczyć pokrętła, które planujemy odkręcić. Zawsze miałam problem z przechowywaniem narzędzi, gdyż zabierały one wiele miejsca w szufladzie lub w szafce, lub były przechowywane w garażu, ale leżały one na widoku i wyglądały nieestetycznie. Zaopatrzenie się w walizkę ułatwia nam przechowywanie.

Dlatego też duży zestaw narzędzi w walizce jest dobrym rozwiązaniem. Każde narzędzia nasadowe mają tam swoje miejsce, dzięki czemu nie muszą leżeć na wierzchu, walizki są niezbyt duże i mogą stać gdziekolwiek, byleby w miejscu nie było wilgotno, gdyż jeżeli posiadamy klucze metalowe, to może na nich pojawić się rdza, a wtedy takie klucze będą już do niczego. Lepiej zaopatrzyć się w klucze ze stali nierdzewnej, wtedy żadne warunki pogodowe, które sprzyjają korozji nie będą nam przeszkodą. Wymienione powyżej narzędzia są niezwykle pomocne i potrzebne w domu. Narzędzia zestawy kluczy pozwolą ci zachować porządek w swoim domowym warsztacie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here