Jaka wanna do łazienki – żeliwna, akrylowa czy stalowa?

0
274
Jaka wanna do łazienki - żeliwna, akrylowa czy stalowa?

Planując remont lub urządzając łazienkę od zera, bardzo często zastanawiamy się nad wyborem wanny. Jaką jej wersję wybrać, by idealnie wkomponowała się w stylistykę, a przy tym zapewniła nam komfort podczas kąpieli? Czy zdecydować się na wannę żeliwną, która odznacza się dużą trwałością? A może wybrać model akrylowy o klasycznym wyglądzie lub stalową konstrukcję o ciekawym kształcie?

Trwałość i stabilność

Jeśli do naszego wnętrza łazienkowego potrzebujemy czegoś solidnego i trwałego, to najlepiej postawić na wanny żeliwne o masywnej budowie. Nawet po upływie długiego czasu nie ulegną zniszczeniu. Powierzchnię takiej wanny pokrywa specjalna emalia, która jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Możemy być pewni, że wanna żeliwna o takim zabezpieczeniu posłuży nam przez wiele lat. Wanny tego typu odznaczają się wyczuwalnym chłodem podczas dotyku, jednak potrafią długo utrzymać odpowiednią temperaturę wody. Warto przy tej okazji dodać, że są one cięższe niż inne produkty tego typu, dlatego odznaczają się wyjątkową stabilnością.

Stylowe piękno

Poza wysoką trwałością, wanny żeliwne z pewnością można zaliczyć do stylowych dodatków naszej łazienki. Czasami będzie to główna ozdoba tego pomieszczenia. Wszystko za sprawą elementów, które uzewnętrznią piękno. Oczywiście pod warunkiem, że wanna nie będzie zabudowana. W tego typu produktach często stosuje się stylowe nogi, które nadają wannie oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru. Na rynku sprzedażowym najczęściej znajdziemy wanny żeliwne w kolorze białym o prostokątnym kształcie. Czasami możemy natknąć się na wersje w stylu retro, co sprawdzi się w tradycyjnej przestrzeni jak i bardziej industrialnej łazience.

Wanny akrylowe i stalowe

Wanny akrylowe są błyszczące i gładkie, Dzięki takiej powierzchni łatwo jest utrzymać je w czystości za pomocą podstawowych produktów czyszczących oraz zwyczajnej ściereczki. Warto dodać, że tego rodzaju wanny nie tracą barwy. Poza tym długo utrzymują temperaturę wody. Ich minusem jest podatność na zarysowania. Dlatego trzeba je transportować z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Natomiast wanny stalowe są bardzo odporne na uszkodzenia. Przy tym łatwo je transportować, gdyż nie są zbyt ciężkie. Niestety, jeśli chodzi o temperaturę wody, to stosunkowo szybko ona stygnie. Można temu zaradzić, obudowując wannę styropianem. Stosując takie rozwiązanie, przy okazji wygłuszymy wannę. Dzięki temu nalewana do niej woda nie będzie generować hałasu. Wanny stalowe można nabyć w wielu różnych kształtach, wymiarach oraz kolorach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here