Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych

2
277
zastosowanie płyt gipsowo kartonowych

Wyrównanie ścian w starym domu to bardzo trudne zadanie. Oczywistym pomysłem jest gipsowanie, niestety nie zawsze to dobre rozwiązanie. Duże nierówności oczywiście można wyrównać gipsem, zawsze jednak wiązać się to będzie z ogromem pracy i mnóstwem zużytego gipsu. Czy jest inna opcja? Oczywiście. Użycie płyt gipsowo-kartonowych.

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych

zastosowanie płyt gipsowo kartonowychZastosowanie płyt gipsowo-kartonowych do wyrównania nierównych ścian w starym domu to opcja niedroga i warta polecenia. Sam montaż płyt w takiej sytuacji nie wymaga budowy stelaża. Z powodzeniem można zamontować je, po prostu przyklejając do nierównej ściany. Aby zapewnić cyrkulację powietrza, niekonieczne jest pokrywanie klejem całej płyty. O wiele lepszym rozwiązaniem jest położenie kleju w kilku miejscach płyty. Nie należy go żałować. Dużo kleju umożliwi swobodne manewrowanie płytą, osadzenie jej głębiej. Rzecz jasna w takiej sytuacji nie można zapominać o tym, by poszczególne płyty tworzyły równą płaszczyznę, dlatego przed rozpoczęciem montażu płyt uważnie należy przyjrzeć się nierównościom na ścianach. Jeśli są wyjątkowo duże, sensownym rozwiązaniem jest odkucie najbardziej nierównych rejonów ścian. Nie trzeba niczego więcej robić – powstałe w ten sposób ubytki przykryje płyta gipsowo-kartonowa.

Wyrównanie połączeń pomiędzy płytami

Użycie płyt gipsowo-kartonowych do wyrównania ścian to opcja, która z wielu powodów jest warta zainteresowania. Wyrównanie ścian w ten sposób jest niedrogie, szybkie i bezproblemowe. Nie trzeba do tych prac wynajmować firmy budowlanej. Z powodzeniem można takie prace wykonywać samodzielnie. Oczywiście na koniec, po montażu wszystkich płyt należy wypełnić gipsem łączenia pomiędzy płytami i wszystko wyrównać. Tak wyrównane ściany, swobodnie można pomalować.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here