Wygodne schody zabiegowe – o czym warto pamiętać?

0
172
Wygodne schody zabiegowe - o czym warto pamiętać?

Zaprojektowanie funkcjonalnych schodów nie jest proste, a sprawa się komplikuje, gdy chodzi o schody zabiegowe. Na szczęście korzystając z usług profesjonalistów, możemy liczyć na komfortowy ciąg stopni w bardzo estetycznym wydaniu. O czym jednak pamiętać, umawiając się na taką usługę?

Dobry plan to podstawa

Schody zabiegowe, czyli takie, które zakręcają, są dosyć trudne do rozplanowania dla amatora. Dobrze w tym przypadku zdać się na profesjonalistę, który uwzględni całą przestrzeń przeznaczoną na rozmieszczenie schodów oraz wysokość i głębokość poszczególnych stopni. Warto pamiętać jednak, że stopnica na prostych odcinkach powinna mieć szerokość 29 – 30 cm, a wysokość każdego stopnia musi oscylować w granicach 15 – 17 cm. Uwzględnić powinniśmy oczywiście, że stopnice na zakręcie nie będą miały kształtu prostokąta, chyba że zdecydujemy się na sporych rozmiarów spocznik. Takie schody zabiegowe są znacznie wygodniejsze, jednak warunkiem jest tu wystarczająca ilość miejsca na poprowadzenie dwóch prostych ciągów stopni prowadzących do wspomnianego spocznika.

Estetyczne dopasowanie

Wybierając styl schodów zabiegowych, możemy postawić na dwie szkoły. Popularną jeszcze niedawno metodą było projektowanie stopni wtapiających się w przestrzeń. Oznacza to, że taka konstrukcja niczym nie wyróżniała się na tle całej aranżacji, a kolorem nawiązywała np. do podłogi. Dzisiaj jednak schody zabiegowe często są wręcz główną gwiazdą całego projektu i we wnętrzu wysuwają się na pierwszy plan. Taki efekt uzyskiwany jest dzięki kontrastowym materiałom, bardzo modnej stali i dekoracyjnym barierkom wykonanym z lameli. Weźmy pod uwagę, że warunkach domowych najlepszy będzie złoty środek, czyli połączenie ekstrawagancji z ponadczasową elegancją. We wnętrzu industrialnym świetnie zagrają drewniane schody zabiegowe na stalowej belce, a w aranżacjach nowoczesnych fantastycznie egzamin zda wersja dywanowa ze szklaną balustradą. Ilość możliwości jest niemalże nieograniczona, dlatego warto zdać się na wsparcie i pomysły profesjonalistów zajmujących się tym tematem na co dzień.

Schody zabiegowe, których parametry wpisują się we wskazane powyżej normy, mogą być wygodne w użytkowaniu. Uroku takiej konstrukcji doda nawiązanie do aktualnie pasujących trendów oraz klasyki, która nigdy nie wychodzi mody. Połączenie elementów ponadczasowych ze współczesną estetyką zagwarantuje nam aranżacyjny sukces, a każdy, kto pojawi się w naszym domu, będzie podziwiał niebanalne, solidne i komfortowe schody wykonane przez znawców temat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here