Ocieplenie elewacji budynku – hurtownia styropianu

0
312
Ocieplenie elewacji budynku – hurtownia styropianu

Jeśli myślisz, że wybór ocieplenia budynku jest prosty, mamy dla ciebie złą wiadomość! Na rynku istnieje duża podaż styropianu, różniącego się między sobą przeznaczeniem i grubością. Który styropian wybrać? Jak rozpoznać, który jest idealny dla ciebie? Postaramy się rozwiać te wątpliwości!

Mówiąc o dobrym i tanim styropianie, myśli się przede wszystkim o oszczędności jaką przyniesie on podczas ogrzewania zimą, a nie niskiej cenie samego materiału. Dodatkowo jego rolą będzie też utrzymanie komfortowej temperatury w czasie lata. Właśnie dlatego wybór styropianu musi być przemyślany i racjonalny!

Styropian elewacyjny

Jeśli szukasz odpowiedniego materiału do izolacji termicznej elewacji budynku i szukasz przy tym styropianu taniego oraz łatwego w montażu, to najlepszym wyborem jest styropian elewacyjny. Co możemy o nim powiedzieć? Jest najpopularniejszym materiałem termoizolacyjnym, sprawdzonym i polecanym przez budowlańców. W czasie jego zakupu powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów.
Po pierwsze sprawdź cenę, czy jest ona podana za całą paczkę czy jednak za metr sześcienny. Zależy ona od producenta i rodzaju styropianu, ale nic nam nie mówi. Dzieje się tak, ponieważ ilość płyt w opakowaniu uzależniony jest od wielu czynników, m.in. grubości i rodzaju wykończenia płyty. Właśnie dlatego informacja na temat kosztu zakupu powinna cię zainteresować!
Po drugie, sprawdź parametr lambda styropianu. Jeśli zadajesz sobie pytanie ‘po co?’, odpowiadamy, że jest to kluczowy element, pozwalający ci zaoszczędzić. Jeżeli zdecydujesz się na styropian z niższą wartością lambda, dajmy na to 0,03W/(mk), zapewnisz sobie lepszą izolację, niż w przypadku większej lambdy przy takiej samej grubości styropianu! Pamiętaj o tym w czasie zakupu!
Po trzecie, dopasuj odpowiednią grubość styropianu. Podkreślamy, że grubszy nie zawsze znaczy lepszy pod względem izolacji! Zdarza się, że użycie cieńszego styropianu z mniejszym parametrem lambda jest lepszym wyborem. Jeśli zależy ci na prawidłowym oporze cieplnym izolacji, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, licz się z poniesieniem większych kosztów. Pamiętaj jednak, że może to być opłacalna inwestycja!
Po czwarte, zadbaj o prawidłowy transport styropianu. Jego koszty mogą cię negatywnie zaskoczyć, dlatego już wcześniej sprawdź jego wartość i określ jaki procent zakupu stanowi. Rozejrzyj się dodatkowo za hurtownią umożliwiającą darmowy transport styropianu. Może się bowiem okazać, że jesteś w stanie zrezygnować z dodatkowego wydatku i tym samym zaoszczędzić kilkanaście lub nawet kilkaset złotych. Jak widzisz, warto porównywać różne oferty. Zestawiaj ceny małych, lokalnych hurtowni i dużych sklepów. W obecnych czasach jest to dość proste, zważywszy na dostęp do Internetu!
Co jeszcze warto wiedzieć przed odwiedzeniem sklepu? Pracownik zaoferuje ci zapewne dwa rodzaje styropianu – biały i grafitowy. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym one się różnią, spieszymy z wyjaśnieniami! Otóż kolor styropianu zależy od jego składu i wpływa na parametry termoizolacyjne materiału. Jeżeli zależy ci na lepszej termoizolacji, wybierz styropian szary, zawierający grafit, zamiast styropianu białego. Oprócz tego na rynku znajdziesz także styropian frezowany. Zadaniem bocznych frez na krawędziach jest ułatwienie dopasowania płyt względem siebie. W ten sposób unikniesz mostków termicznych! Jak widzisz, frezowanie styropianu ułatwia jego montaż.

Najlepsza hurtowania styropianu

Którą hurtownię styropianu wybrać? Czy lepsza jest internetowa czy może lokalna? Czym się kierować w czasie wyboru? Warto sprawdzić obie! Możesz zacząć od przeszukania Internetu, aby porównać ceny, ale warto też udać się do lokalnej hurtowni, gdzie możesz uzyskać rabat lub darmową dostawę! Pomocny może okazać się także kalkulator styropianu. Jest to pomocne narzędzie jeśli chcesz określić ilość potrzebnego materiału i jego potencjalny koszt. Kalkulator styropianu możesz znaleźć bez problemu w Internecie, do czego cię zachęcamy!

Styropian Swisspor – hurtownia Szczecin

Jeśli nie masz doświadczenia w doborze styropianu, polecamy ci ofertę firmy Swisspor. Znajdziesz w niej różnorodne rodzaje termoizolacji, dzięki czemu dopasujesz indywidulanie budowę, grubość i parametr lambda styropianu. Jednocześnie obniżysz koszty zakupu do minimum, dzięki fachowej pomocy obsługi! Wśród dostępnych materiałów znajdziesz m.in. Swisspor DACH/PODŁOGA, pełniący rolę izolacji akustycznej, Swisspor PARKING, bardzo wytrzymały na obciążenia mechaniczne czy płyty izolacyjne XPS, obniżające twoje straty energetyczne.

undefined

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here