Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

0
225
Jak otrzymać dotację z PUP na otwarcie firmy

Przygotowywane przez oddziały Urzędu Pracy konkursy rozbudzające niepracujących cieszą się ogromną powszechnością. Maksymalne zaabsorbowanie widoczne jest w przypadku zapomogi na powołanie własnej działalności gospodarczej. Jednym z kluczowych warunków uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciu jest status niezatrudnionego. Placówki ustanawiają sobie poza tym, że beneficjentem nie powinna zostać osobistość, jaka w historii identyczną zapomogę już przyjmowała.

Jak pozyskać zapomogę?

Jednostki, jakie walczą o dotacje z urzędy pracy, ażeby zgłosić akces do konkursu, mają obowiązek przygotować drobiazgowy biznesplan. Obrazują w nim nie jedynie gatunek kierowanej aktywności, ale dodatkowo prognozowane koszty. Podobnie gotowe biznesplany, oraz orientacyjny zestawienie załącza się do przekazywanego podania. Komitet konkursowy po wnikliwej eksploracji otrzymanych zgłoszeń nagrodzi doskonałe, zwracając uwagę na mnogość elementów. Triumfatorzy powinni kalkulować na bez mała trzydzieści tysięcy złotych niezwrotnej dotacji. Niektóre urzędy nie domagają się nadto posiadania wkładu własnego. Na jego poczet kalkuluje się koszty wydatkowane w ciągu zarządzania działalnością. Ma się tu na myśli w głównej mierze wydatki na ZUS i US. Do wkładu własnego należy zakwalifikować dodatkowo inwestycje poczynione zanim przedłożono wniosek.

Standardy przyznawania dofinansowań różnią się w stosunku od urzędu pośrednictwa pracy. Z tej przyczyny decydujące jest to, ażeby przed uruchomieniem formalności zapoznać się z normami procedury konkursowej.

Należy wiedzieć, że wspomagana inicjatywa musi być na rynku przez minimum jeden rok. W przeciwieństwie obdarowanego czeka zwrot całej dotacji.

Jak właściwie uzupełnić dokumenty?

Większa część zaciekawionych tracą ducha do uczestnictwa w programie ze względu na konieczne pisma urzędowe. Ogromną liczbę bolączek powodują warunki kwestionariuszy.

Klaruje się, iż pracujący w przedstawicielstwach znawcy wyjątkowo skwapliwie opowiadają o swoich doświadczeniach, udostępniając chociażby przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Kwestionariusze nie przysparzają przeszkód osobom, które posiadają przyszykowany pomysł w głowie. W takim razie zostaje im tylko przelać go na papier.

Co ważniejsze, w branży pojawia się bardzo dużo przedsiębiorstw, które zajmują się przygotowywaniem tego rodzaju kwestionariuszy. W swoim asortymencie mają nie tylko gotowe biznesplany, lecz jak też doradztwo zawodowe. Dzięki temu prawdopodobne jest dopasowanie odpowiedniej aktywności, a także wykorzystanie wolnego miejsca w gospodarce.

Aspirujący przedsiębiorcy, jacy korzystają z dotacji z urzędu pracy raczej decydują się na jednoosobowe przedsiębiorstwa. O pomyślności takowych przedsięwzięć niech ilustrują ilości utworzonych działalności gospodarczych, które zwiększają się z każdym rokiem. Jest to uzasadnienie dla urzędów dla szukających pracy, żeby tylko takowych dotacji było więcej. Zadziała to korzystnie na rozwój lokalnej gospodarki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here