Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza zimą?

0
242
Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza zimą?

Międzygórze – niewielka wieś położona przepięknie u podnóża Śnieżnika, wkomponowana w bieg dwóch rzek – Wilczki oraz Bogoryi. Od lat miejscowość cieszy się coraz większą popularnością, przyciągając o każdej porze roku zarówno tych większych, jak i mniejszych miłośników podróży. Tak – o każdej porze roku! Międzygórze nie zapada bowiem w sen zimowy, wprost przeciwnie, budzi się do życia, oferując przyjezdnym cały szereg różnorodnych atrakcji, z których każdy może wybrać coś dla siebie. A wszystko to w przepięknej zimowej scenerii, przypominającej swoim wyglądem najpiękniejsze alpejskie zakątki!

Centrum zimowego szaleństwa

Międzygórze jest idealnym punktem startowym dla wszystkich, którzy zimą poszukują monumentalnych krajobrazów i przepięknych scenerii ośnieżonych szczytów. Stąd wyruszają szlaki na Śnieżnik, Igliczną, Czarną Kopę czy Żmijowiec. To również wyjątkowa przystań dla wielbicieli białego szaleństwa. Okolice Międzygórza to wprost wymarzone miejsce dla uprawiania zimowych sportów. W samej wsi znajduje się wyciąg narciarski, a w niedalekiej odległości również kilka nowoczesnych stacji narciarskich oraz trasy narciarstwa biegowego. I choć bogate tradycje sportowe Międzygórza nieco zmieniły się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, miejscowość w dalszym ciągu spełnia najwyższe standardy dla wszystkich tych, którzy właśnie w okresie zimowym odnajdują najlepsze możliwości do wspaniałej zabawy.

Wodospad Wilczki – symbol Międzygórza w okowach lodu

22-metrowy wodospad to największa atrakcja, a zarazem symbol Międzygórza. Zimą nabiera on specjalnego charakteru, a więc nie można pominąć go, planując wypoczynek w tym właśnie miejscu! Zamarznięte kaskady wody, otoczone alejkami i punktami widokowymi, pozwalają zrelaksować się na łonie natury, która tworzy tutaj prawdziwy spektakl swoich możliwości. Zimowa aura, mróz skrzypiący pod butami i minusowe temperatury potęgują wrażenie tego wyjątkowego miejsca na mapie Polski. Zwolennicy dłuższych spacerów i wspomnień z najpiękniejszych czasów dzieciństwa, mogą również odwiedzić Ogród Bajek, przykryty warstwą puszystego śniegu.

Oaza spokoju u stóp Śnieżnika

Kto raz odwiedzi Międzygórze zimą, będzie tam wracał jak najczęściej. Drewniana zabudowa w stylu tyrolskim i blask dawnych willi, wzbogacony dodatkowo nutą zimowej scenerii, nadają miejscu naprawdę wyjątkowego charakteru. To właśnie tutaj można poczuć prawdziwie alpejski klimat, bez przekraczania granic kraju i troski o drogie noclegi. Międzygórze to ostoja spokoju, którego szukać można w zaciszu komfortowych pensjonatów. Noclegi Międzygórze to obowiązek dla wszystkich, którzy poszukują prawdziwej ciszy. Znaleźć ją można z pewnością w komfortowym pensjonacie Słoneczna Willa, położonym malowniczo u stóp Śnieżnika. Tutaj, gdzie bogata historia miesza się z teraźniejszością, zaznać można prawdziwego wypoczynku, połączonego z nutą zimowego szaleństwa.

Powodów, dla których warto odwiedzić Międzygórze właśnie zimą jest naprawdę wiele. Znajdzie się tu miejsce zarówno dla tych, którzy chcą rozładować skumulowaną energię, jak i dla tych, którzy preferują odpoczynek i relaks przy kubku grzanego trunku i dobrej kolacji. Noclegi w Międzygórzu gwarantują natomiast najwyższy komfort i piękne krajobrazy rodem z alpejskiego kurortu. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać odpowiedni kierunek i wyruszyć ku zimowej przygodzie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here