Czy warto kupić taśmę LED?

0
252
Czy warto kupić taśme LED

Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto wspomnieć o funkcjach jakie mogą One pełnić w naszych domach. Przede wszystkim mogą stanowi

uniwersalne źródło światła, które dzięki swoim rozmiarom możemy umieścić w praktycznie dowolnym miejscu. Jest także niezwykle łatwa i szybka w instalacji. Na dzień dzisiejszy często stanowi symbol nowoczesnego oświetlenia domowego. Produkują je znane firmy, przykładowo – LED Philips. W jaki sposób działają i jakie są ich zalety? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Sposób działania

Taśmy LED są zasilane różnymi napięciami. Może to być 12 lub 24 V.  Za doprowadzenie do nich prądu odpowiada transformator lub sterownik. Zbudowane są z elastycznej warstwy PCB lub drukowanej. Aby ułatwić przyczepianie się do różnych powierzchni pokryta są taśmą samoprzylepną. Osadzone są na nich także diody odpowiedzialne za świecenie.

Taśmy LED zwykle posiadają także dedykowany pilot lub odpowiednią aplikację mobilną. Dzięki temu można zarządzać parametrami dotyczącymi światła w wygodny sposób. Ma to duże znaczenie przykładowo podczas leżenia na łóżku, kiedy nie chce się wstawać. Wystarczy wtedy jedynie użyć odpowiedniego przycisku lub funkcji. Takie udogodnienie posiadają produkty LED Philips.

Jakie są zalety?

Taśmy LED to przede wszystkim możliwość kreatywnego wystroju wnętrza. Są one niesamowicie wszechstronne. Posiadają także mnóstwo możliwości aranżacyjnych, dzięki łatwości w montażu na każdej powierzchni.

  • Taśmy LED, które nie są wcale drogie mogą ożywić wystrój pomieszczenia. Jednocześnie są one bardzo proste w obsłudze i instalacji, dzięki czemu nie trzeba wynajmować fachowca.

  • Szczególną właściwością jest ich wąska budowa. Dzięki temu nadają się do montażu nawet w ciasnych przestrzeniach. LED Philips idealnie eksponuje omawianą właściwość.

  • Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej zaczynając od bieli, kończąc na listwach zmieniających kolory.

  • Zwykle modele posiadają odporności na zabrudzenia oraz urazy mechaniczne. Niektóre modele są także wodoodporne.

Gdzie używać?

Dzięki wcześniej wspomnianej łatwości aranżacyjnej oraz bardzo prostej instalacji można ich używać praktycznie wszędzie. Mogą znaleźć się na suficie, boazerii albo ozdobić doniczkę. Nadają się także idealnie, aby znaleźć się przy drzwiach, oknach lub schodach. Sprawdzają się również w okolicach podłogi, jednak należy uważać, aby na nie nie nadepnąć.

Modele wodoodporne mogą także zostać instalowane na zewnątrz domu. Ogród, taras lub podjazd z pewnością będzie lepiej wyglądał w towarzystwie taśmy LED. Wszelkie witryny sklepowe lub miejsca publiczne bardzo polubią się z taśmami lodowymi. Robią one szczególne wrażenie w klubach, barach i restauracjach. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie powinny zachwycać swoim wyglądem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here