Polny kamień na elewację zewnętrzną domu

0
229
Polny kamień na elewację zewnętrzną domu

Elewacja domu może przybrać różnorodny wygląd. Aby podkreślić rustykalny styl budynku, warto zdecydować się na naturalny kamień polny.

Czym jest kamień polny?

Kamieniem polnym nazywa się rodzaj kamienia o charakterystycznym, okrągławym kształcie i w różnorodnych kolorach. Kamień ten został uformowany wraz z przejściem lądolodu, a swoją formę zawdzięcza obróbce przez wodę. Swoją nazwę kamień polny wywodzi od występowania na polach, gdzie wydobywany był na powierzchnię podczas uprawy roli. Następnie często używano go jako materiał budowlany, na przykład do budowy ścian, ogrodzeń.

Kamień polny na elewację domu

Obecnie kamień na elewację zewnętrzną domu jest chętnie używanym materiałem. Może być on wykorzystany zarówno do wykończenia całych ścian, jak i do ozdoby poszczególnych części elewacji, na przykład cokołu, strefy wejściowej, ścian przy tarasie. Wśród wielu dostępnych kamieni na elewacje znajduje się kamień polny. Na ściany zewnętrzne domu najczęściej wybierany jest kamień polny cięty, który wygląda naturalnie, ale jednocześnie jest łatwy w montażu. Cały polny kamień może być też wykorzystany podczas budowy, na przykład do wykonania dekoracyjnego cokołu. W tym przypadku rustykalna elewacja domu wymaga jednak wykonania jeszcze na etapie budowy ścian. Kamień polny może być także zastosowany do wykończenia ogrodzeń, na przykład w formie dekoracyjnych murków lub gabionów, do wykonania ścieżek w ogrodzie, murków oporowych, skalniaków, oczek wodnych, a także do wykończenia schodów oraz innych elementów dekoracyjnych wokół domu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here