Podkład na materac. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

0
206
Podkład na materac. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Kompletując pościel do sypialni, nie możemy zapominać o ochronie materaca. Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć go przed zniszczeniem? Rozwiązaniem jest zakup podkładu nieprzemakalnego. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czym jest ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac to produkt, który posiada właściwości ochronne, zabezpieczające przed zniszczeniem pokrowca materacu.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju ochraniacze, które różnią się miedzy sobą budową. Mogą być zakładane na boki materaca za pomocą gumki lub wyglądające podobnie do prześcieradeł, naciągane w całości na boki materaca.

Ochraniacz może być stosowany zarówno pod prześcieradło, jak i zamiast niego. Ochraniacze wodoodporne mają poliuretanowy spód, czyli nieprzemakalną powłokę, która zabezpiecza materac przed przedostaniem się wody do wewnątrz materaca.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie podkładu na materac jak ten: https://przescieradla.net/41-podklad-ochraniacz-na-materac ?

Przy wyborze podkładu na materac zwróć uwagę na:

  • rozmiar podkładu – nie powinien być on ani zbyt duży, ani zbyt mały, ponieważ będzie to powodowało dyskomfort podczas snu, najlepiej wybrać ochraniacz w tym samym rozmiarze, co prześcieradło,
  • wodoodporność – wysokiej jakości ochraniacz powinien być wodoodporny, dzięki temu zabezpieczy on materac przed plamami, które mogą pojawić się po zmoczeniu się zwierzaka czy wylaniu płynu przez małe dziecko,
  • przepuszczalność powietrza – nieprzepuszczanie powietrza przez ochraniacz może spowodować podrażnienie skóry, nadmierną potliwość i dyskomfort podczas snu, zwróć uwagę na rodzaj materiału przy zakupie konkretnego produktu.

W jakich sytuacjach sprawdzi się ochraniacz nieprzemakalny?

Ochraniacze wodoodporne polecane są między innymi na łóżka dziecięce. Pełnią tam funkcję ochronną przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniami, spowodowanymi na przykład wylaniem soku na łóżko czy zmoczeniem się malucha.

Są one cenione również przez właścicieli zwierząt. Dzięki podkładowi już żadna „niespodzianka” pozostawiona przez twojego zwierzaka nie będzie zagrożeniem dla twojego łóżka oraz snu.

Podkład nieprzemakalny na materac sprawdzi się także w przypadku pacjentów leżących, osób starszych oraz osób mających problem z nietrzymaniem moczu. Docenią go pracownicy szpitali oraz hospicjów.

Będzie także cenny w przypadku nadpotliwości. Należy pamiętać, że pot po wsiąknięciu w materac może powodować brzydki zapach i narażać materiał na powstanie grzybów. Stosując ochraniacz, zapobiegamy takim sytuacjom.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here