Krzywe ściany – jak wyrównać?

1
832
Krzywe ściany - jak wyrównać?

Krzywe ściany są problemem szczególnie zauważalnym w starym budownictwie. Stanowią one duży problem estetyczny oraz znacznie utrudniają montaż różnych elementów wyposażenia. Zatem, jak rozwiązać problem z krzywymi ścianami w domu?

Sposoby na krzywe ściany oraz sufity

Krzywe ściany – jak wyrównać? Istnieje na to kilka sposobów. Tak więc w przypadku niedużych nierówności i krzywizn ściany można próbować je zniwelować za pomocą tynku gipsowego lub odpowiednio dobranej gładzi. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie dedykowanych do tego celu mas wyrównawczych.

Jedynym sposobem na wyrównanie dużych krzywizn ścian jest zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych montowanych za pomocą specjalnych stelaży. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania bardzo gładkich i prostych powierzchni. Minusem jest natomiast częsty problem pękania wyrównanych ścian na krawędziach łączenia płyt oraz zmniejszenie kubatury danego pomieszczenia.

Słowem zakończenia, dobór metody pozwalającej na wyrównanie ścian i sufitów zależy w głównym stopniu od stopnia odchylenia remontowanych powierzchni od pionu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj