sigmacoatings.pl

blog budowlany

Etapy budowy domu krok po korku
Usługi budowlane

Etapy budowy domu krok po korku

Budowa domu jednorodzinnego to wspaniała przygoda, ale też niemałe wyzwanie logistyczne. Od momentu zakupu działki upłynie sporo czasu, zanim zaczniemy wybierać wymarzone meble i kolory ścian. Właściwie przeprowadzona inwestycja wymaga dobrego przygotowania i uwzględnienia kliku niezmiennych etapów. Ten poradnik przybliży nieco problematykę przechodzenia krok po kroku od projektu do realizacji.

Aby prace budowlane posuwały się naprzód i były prowadzone systematycznie, należy przygotować się do inwestycji, analizując podstawowe jej etapy. Pierwszy etap rozpoczyna się w momencie zakupy działki budowlanej. Polega on na zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, projektów i pozwoleń oraz na określeniu, jak finalnie będzie prezentować się dom jednorodzinny. 

Kolejny etap prowadzi do stanu, który określa się mianem „zerowego”. W tym momencie działa zostaje ogrodzona, a geodeta wyznacza dokładne miejsce położenia fundamentów. Po ich wykopaniu i wylaniu, fundamenty muszą być zabezpieczone przed wilgocią i uszkodzeniami – pomaga w tym odpowiednia warstwa izolacyjna. Stan zerowy obejmuje również położenie poziomych rur kanalizacyjnych.

Po zakończeniu z powodzeniem poprzedniego etapu, inwestycja jest gotowa do przekształcenia w stan surowy otwarty. Stawiane są ściany nośne, stropy i schody. Wymaga to fachowej wiedzy murarskiej, ale nie tylko. Na tym etapie niezbędne jest zsynchronizowanie prowadzonych prac z firmą dekarską. Po ułożeniu stropu, dekarz przystępuje do wykonania więźby dachowej i pokrycia dachu. To nie tylko jeden z najbardziej kosztownych etapów budowy domu jednorodzinnego, ale też wymagający odpowiednich warunków atmosferycznych. Bez wątpienia najkorzystniej jest angażować się w stan surowy otwarty wiosną, kiedy aura sprzyja pracy na zewnątrz, a pogodę można przewidzieć. 

Następnie czas na stan surowy zamknięty, czyli wstawienie okien i drzwi, także garażowych. Do zrealizowania tego etapu potrzeba szeregu wykwalifikowanych fachowców oraz instalatorów. Kolejnym krokiem będą prace wykończeniowe, takie jak położenie tynków, gładzi i glazury, malowanie czy biały montaż. Na tym zresztą lista się nie kończy. 

Pomoc w odpowiednim pokierowaniu inwestycją

Ze względu na mnogość etapów, które towarzyszą budowie domu jednorodzinnego, to inwestycja bardzo trudna do przeprowadzenia przez osobę nieposiadającą kwalifikacji czy doświadczenia. Aby synchronizować pracę wielu fachowców w tym samym czasie, potrzeba niemałej wprawy. Dlatego warto rozważyć współpracę z profesjonalnym Generalnym Wykonawcą (np. www.espiroinvestment.pl ) , który pokieruje niezbędnymi pracami. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne finansowo, a także zaoszczędzi stresu i niepokoju.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *