Dlaczego warto wyposażyć się w przyłbicę samościemniającą?

0
141
Dlaczego warto wyposażyć się w przyłbicę samościemniającą?

Niektóre prace bywają szczególnie niebezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku, zwłaszcza jeśli wykonujemy je każdego dnia. Jednym z procesów, które w dłuższej perspektywie może uszkodzić wzrok, jest spawania. Dlatego też warto zaopatrzyć się w przyłbicę samościemniającą, która stanowi doskonałe zabezpieczenie zarówno do codziennych, jak i incydentalnych prac.

Jak działa przyłbica samościemniająca?

Przyłbice samościemniające posiadają wysokiej jakości filtr LCD, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Wysokiej klasy filtr reaguje bowiem na pole elektromagnetyczne, dzięki czemu przyłbice samościemniające automatycznie ulegają zaciemnieniu. Pracujący może mieć wrażenie, jakby pracował w okularach przeciwsłonecznych. Niemniej jednak należy pamiętać, że przyłbica samościemniająca nie ogranicza pola widzenia, przez co komfort pracy zostaje zachowany. Akcesorium chroni nie tylko narząd wzroku, ale również twarz i głowę, co jest bardzo istotne w kontekście prawidłowego zabezpieczenia przed odpryskami spawalniczymi. Jednocześnie przyłbice samościemniające wyposażone są w specjalny filtr powietrza, dzięki któremu do płuc spawacza nie przedostają się substancje potencjalnie szkodliwe. Warto o tym pamiętać w kontekście nie tylko ochrony własnej, lecz również zatrudnionych w firmie pracowników.

Ochrona dla lepszej wydajności

Spawanie bez odpowiedniej ochrony można porównać do patrzenia w słońce bez wysokiej klasy okularów. W krótkiej perspektywie czasowej możemy odczuwać jedynie zmęczenie, ból oczu czy głowy, jednak po kilku takich sesjach mogą pojawić się poważne problemy ze wzrokiem. Już kilkanaście lat temu wprowadzono rozwiązania, które miały stanowić dla spawaczy odpowiednie zabezpieczenie, dziś jednak znacznie je unowocześniono, czego wyrazem są zaawansowanego technicznie przyłbice samościemniające.

Choć koszt ich zakupu nie jest niski, to jednak charakteryzują się one doskonałą jakością, dzięki czemu są nam w stanie posłużyć przez naprawdę długi czas. Jednocześnie nie znajdziemy lepszej ochrony dla nas samych ani dla naszych pracowników. Pamiętajmy, że wzrok, podobnie jak zdrowie, mamy tylko jeden. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia narządu wzroku mogą okazać się nieodwracalne, prowadząc nawet do ślepoty. Dlatego właściwa ochrona to podstawa – przyłbice spawalnicze warto zamówić, zanim jeszcze podejmiemy się pierwszego zadania z zakresu spawalnictwa. Dobór odpowiednich rozwiązań sprawi, że poczujemy znacznie większy komfort pracy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here