Czy warto zmienić styl życia

0
171

Wiele osób szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne dolegliwości dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here