Czy lubisz poczuć adrenalinę?

0
113
Czy lubisz poczuć adrenalinę?

Miłośnicy adrenaliny lubią spędzać czas w różny sposób. Najważniejsze by był on ekscytujący.

Lot balonem, paralotnią, czy awionetką, spływ kajakiem, wspinaczka, paintball, jazdy bolidem to tylko niektóre z atrakcji, które ucieszą takie osoby. Jednym z najbardziej ekstremalnych zajęć jest tzw. survival.

Czym jest survival

Słowo pochodzi od angielskiego słowa „survive” które oznacza przetrwanie. Survival to po prostu sztuka przetrwania. Oczywiście w ekstremalnych warunkach.

Leśna dzicz, odludzie czy pustynia to tylko kilka z miejsc idealnych na przeżycie przygody życia.

Musisz nabyć takie umiejętności jak np. rozpalanie ognia, uzdatniania wody, budowa schronienia, używanie kompasu, zdobywanie pożywienia.

Nawet miasto może stanowić idealne miejsce na survival. Wystarczy sobie na przykład wyobrazić sytuację, gdy nagle zabraknie prądu. Jak wtedy przetrwać?

Akcje typu survival są przygotowywane przez różne organizacje lub sklepy, w których możesz wykupić dla siebie lub kogoś pobyt na survivalovym wydarzeniu.

Czy interesuje Cię survival miejski, leśny czy militarny, podczas którego dowiesz się np. jak poruszać się w terenie i jak zrobić kamuflaż, znajdziesz bez problemu propozycję dla siebie.

Ciekawą opcją są też tzw. bezkrwawe łowy, będziesz polować na zwierzęta przy użyciu… aparatu fotograficznego po prostu robiąc im zdjęcia.

Co może mi się przydać?

Nóż, krzesiwo do rozniecania ognia, manierka z wodą, kompas, apteczka to tylko niektóre z narzędzie, które mogą Ci się przydać.

Najważniejsza będzie jednak chęć dobrej zabawy, odrobina odwagi i pozytywne nastawienie niezależnie od efektów Twojej wyprawy.

Survival – weekendowa szkoła przetrwania – podaruj bliskiej osobie interesujący prezent!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here