Buty robocze – jakich błędów nie popełniać przy ich wyborze?

0
257
Buty robocze - jakich błędów nie popełniać przy ich wyborze?

W wielu branżach, choćby w branży budowlanej, konieczne jest, aby pracownicy nosili obuwie ochronne. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu obuwia. Wybór nie jest zatem wcale taki prosty jak mogłoby się to wydawać. Niestety wiele firm popełnia błędy zakupując obuwie ochronne dla swoich pracowników. Warto zatem wiedzieć jakie to błędy, aby ich nie popełniać.

Obuwie robocze obuwiu roboczemu nierównie

Przede wszystkim podstawowym błędem jest traktowanie wszystkich butów roboczych tak samo. Innymi słowy, często można spotkać się z sytuacją, w której nie zwraca się uwagi na to jakie dokładnie obuwie zakupuje się dla swoich pracowników. Zacząć trzeba od tego, że tego typu obuwie dzieli się na buty bezpieczne i buty zawodowe. Między nimi jest znacząca różnica. Buty zawodowe w przeciwieństwie do tych bezpiecznych nie posiadają podnoska. Oznacza to, że nie chronią one właściwe palców stóp. Takie buty nosić można przy podczas wykonywania podstawowych prac. Inaczej jest w przypadku butów bezpiecznych. Te posiadając podnosek chronią stopy przed poważnymi zagrożeniami. Chcąc zatem kupić buty robocze zakupić powinno się obuwie bezpieczne.

O obuwie robocze nie trzeba dbać

To mit, z którym niestety bardzo często można się spotkać. Często słychać stwierdzenia, że buty robocze to buty do pracy, zatem mogą być brudne. To ogromny błąd. Obuwie robocze wymaga właściwej konserwacji. Muszą być systematycznie czyszczone. W innym wypadku nie posłużą zbyt długo. Dlatego kupując buty robocze zakupić trzeba także profesjonalne środki konserwacyjne.

Rozmiar obuwia roboczego

Częstym błędem przy zakupie butów roboczych jest zły dobór ich rozmiaru. Błąd ten polega na tym, iż sądzi się, że rozmiar obuwia roboczego powinien być taki sam jak rozmiar butów, w których chodzi się na co dzień. Nic bardziej mylnego. Dobrym rozwiązaniem jest zakup butów roboczych o jeden rozmiar większych. Są to buty przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Nosi się je przez wiele godzin. W czasie pracy noga może zwyczajnie puchnąć. Obuwie o jeden rozmiar większy sprawi, że podczas pracy liczyć będzie można na większy komfort.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here