Alternatywy dla farb na ścianie

0
405
Alternatywy dla farb na ścianie

Wystrój wnętrz jest bardzo istotnym elementem naszej codzienności. Odpowiednie kolory, wzory, meble i ich ustawienie, często warunkują nasze samopoczucie w danym miejscu. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy, są ściany i ich wykończenie. Zwykle pokryte są one farbą, gdyż stanowi to najtańsze i najłatwiejsze rozwiązanie, dzięki któremu wyglądają one dobrze. Często jednak chcielibyśmy podkreślić i wyróżnić jakoś dane pomieszczenie. Dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie innych rozwiązań niż po prostu farby.

Nowa rola kamienia

Kamień jest materiałem, który zwykle kojarzy nam się z drogami i starymi, ciężkimi konstrukcjami. Ostatnie lata przyniosły jednak prawdziwy renesans tego surowca. Różnorodne kształty, struktury, kolory i wielkość sprawiły, że kamień jest materiałem chętnie wykorzystywanym w płytach ściennych. Odpowiednie łączenie elementów robi niesamowite wrażenie i nadaje zupełnie nowego charakteru dla naszego wnętrza. Dodatkowym atutem tej metody jest jej popularność, dzięki której tworzone są gotowe płyty, złożone z betonu i kamienia. Umożliwia to bezproblemowe ich łączenie i tworzenie na ścianie różnorodnych wzorów. Pozwala to uzyskać piękne wnętrze, cieszące oko swoim niepowtarzalnym stylem.

Beton inaczej

Beton pozostawiony na ścianie raczej nie kojarzy nam się pozytywnie. Zwykle hasło to wzbudza myśli o remoncie, kurzu i bałaganie. Projektanci jednak nadali nowe oblicze dla tego surowca. Dostępne w sprzedaży płyty betonu architektonicznego to łatwy sposób na niezwykły wygląd pomieszczeń. Mieszkania w stylu loft, industrialnym czy nowoczesnym z pewnością będą doskonale komponowały się z nim. Dla osób, które chciałyby zmienić coś w swoim wnętrzu, beton ten może okazać się strzałem w dziesiątkę, który odmieni oblicze korytarza, salonu czy kuchni.

Gres ścienny

Kuchnia jest miejscem, w którym ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Położenie na nie farby może mieć opłakane skutki i wymagać częstego odnawiania. Innym rozwiązaniem, znacznie mniej brudzącym się, jest położenie glazury. Niestety, zwykle dostępne są płytki w niewielkich rozmiarach, co powoduje konieczność położenia dużej ilość fugi pomiędzy nimi. Miejsca łączeń płytek są więc kolejnym punktem, w którym gromadzi się brud. Optymalnym wyjściem z sytuacji jest położenie na ściany gresu, specjalnie do tego celu dedykowanego. Dzięki dużym rozmiarom płytek, mamy mniejszą ich ilość do wycierania. Dodatkowo pomiędzy nimi kładziemy cieńszą fugę, co w połączeniu z mniejszą jej ilością, redukuje nam miejsca osadzania się brudu do minimum.

Tapety dekoracyjne

Wiele osób bardzo chwali sobie zastosowanie dekoracyjnej tapety ściennej lub fototapety. Montaż tapety ściennej to bardzo prosty i szybki sposób na gruntowną odmianę aranżacji wnętrza. Obecnie w sklepach z tapetami ściennymi można znaleźć naprawdę oszałamiająco obszerną ofertę najrozmaitszych modeli. Do najtańszych należą tapety papierowe, natomiast najczęściej wybieraną opcją są tapety winylowe.

Przedstawione rozwiązania to najczęściej wybierane alternatywy dla farby i tapet w pomieszczeniach. Warto zastanowić się i dać się skusić na wybór któregoś z nich, by cieszyć oczy nowym, pięknym wnętrzem.

Sklep z tapetami Dobretapety.pl
https://dobretapety.pl/tapety-scienne
F.H.U. Forma (C.H.Domix)
ul. Łęczyńska 43,
20-313 Lublin

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here